Pohár města Kroměříže

POHÁR MĚSTA KROMĚŘÍŽE 2019

V sobotu 16.črvna proběhl XXIII. Ročník jezdeckých závodů pořádaných naší školou. Žáci a učitelé oboru Jezdec a chovatel koní celý týden připravovali parkurové kolbiště, tak aby v sobotu vše vyvrcholilo. Těchto závodů se tradičně účastnili naši žáci ale také absolventi výše uvedeného oboru.

V první soutěži stupně ZM obsadila pěkné  5.místo čerstvá absolventka Dvořáková Kateřina na školním koni Mystika. S dalším školním koněm Ornellou Katka obsadila  7.místo a to si rozdělila s žákyní I.ročníku Ivanou Machovou, která sedlala svého koně. No a posledním zástupcem naší školy byla také čerstvá absolventka Tereza Benediktová se školním koněm Taška.

Tyto děvčata startovala také v dalších soutěžích jak s koňmi školními tak vlastními. Soutěž stupně 100/110 zvítězila sestra Terezy – Kateřina Benediktové s vlastním koněm a v soutěži ZL obsadila pěkné  4.místo Lucie Bortlová se vým koněm( obě taktéž absolventky oboru).

Poslední dvě soutěže ovládla učitelka teoretického vyučování Michaela Fojtová  a hned v patách jí byl Jiří Urban, který reprezentuje SŠHS. Oba sedlali dva vlastní koně a oba obsadili první dvě místa v obou soutěžích. Vítězem Poháru města Kroměříže se pro tento rok stává Michaela Fojtová s koněm Langar.

Celé závody se zdařily, počasí přálo a doufáme, že jak jezdci tak diváci si pěkný den užili.

POHÁR MĚSTA KROMĚŘÍŽE 2018


2017

Letošní závody se budou konat 17.června.


XX. ročník - Pohár města Kroměříže - 18. června 2016

Vítěz Poháru města Kroměříže 2016 Pavel Koláček s koněm S-Classic, TJ Pálava Popice